نگهداری انار در منزل

نگهداری انار در منزل

     برای نگهداری مقادیر کم انار که بیشتر برای مصارف شخصی مورد استفاده قرار می گیرد ، روشهای مختلفی در نقاط مختلف کشور وجود دارد . این روشها با توجه به نوع انار و شرایط اقلیمی هر منطقه متفاوت می باشند . البته باید توجه داشت که اناری برای نگهداری طولانی مدت مناسب است که کاملاً سالم و بدون عیب و نقص باشد . همچنین بهتر است داخل تاج انار هم خالی و تمیز باشد تا از پوسیدگی انار پیشگیری شود.

  1. نگهداری انار زیر خاک

     در مناطق با آب و هوای گرم و خشک ، در محلی از باغ یا حیاط منزل که رطوبت خاک کم است ، گودالی به عمق یک متر حفر می‌کنند. ته گودال را با ماسه پوشانده و انار را در چندین ردیف روی‌هم چیده و بین ردیف‌ها و بالای آن‌ها را خاک می‌ریزند ، به‌طوری‌که آب باران روی گودال انبار نشده و در خاک نفوذ نکند.

     اگر انارها سالم باشند و آب باران به داخل گودال نفوذ نکند ، با این روش می‌توان انارها را تا اواسط فروردین‌ماه سال بعد ، سالم نگه داشت . انار های نگهداری شده با این روش ، دارای کیفیت ظاهری و طعم خوبی بوده و رطوبت پوست انار در اثر تبخیر از بین نخواهد رفت ، لذا انار دارای پوست نرم و شادابی خواهد بود .

  • نگهداری انار داخل کارتن یا سبد چوبی

     در این روش ، انار های سالم را حداکثر در سه ردیف داخل کارتن سوراخ دار و یا سبد های چوبی روی هم چیده و در جای خنک و تاریک قرار میدهند. استفاده از کارتن سوراخ دار و سبد چوبی باعث تبادل هوا شده و مانع از کپک زدن و ایجاد حالت پختگی در انار میشود.

     بهتر است برای جلوگیری از خشک شدن پوست انار ، انارها را بصورت تکی با کاغذ ، شرینک کرد ( میوه انار را به صورت تکی داخل کاغذ پیچید) ، سپس داخل کارتن و یا سبد چوبی قرار داد . باید توجه داشت به دلیل بالا بودن رطوبت پوست انار ، قرار دادن انار در کیسه های پلاستیکی موجب پوسیدگی میوه انار خواهد شد .

تهیه وتنظیم : مهندس عسکری کارشناس انار

۰۹۳۹۲۶۱۴۰۳۹

1+

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *