نقش آب انار در درمان سرطان ريه

نقش آب انار در درمان سرطان ريه

http://anareaskari.ir/wp-content/uploads/2016/05/%D8%A2%D8%A8-%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%B1-11.jpg

درپي تحقيقات اخير بر روي انار، دانشمندان به اين نتيجه رسيده اند كه

عصاره اين ميوه در درمان سرطان ريه نقش بسيار موثري ايفا مي كند.

آزمايش ها حاكي از آن است كه آب انار، باعث كاهش تعداد و رشد سلولهاي سرطاني شده و از توسعه بيماري جلوگيري مي كند.
انار به دليل داشتن عوامل قوي و ضد سرطاني مي تواند از بروز سرطانهايي نظير ريه، پروستات و پوست نيز جلوگيري كند.

http://anareaskari.ir/wp-content/uploads/2017/09/%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%B1-%D9%88-%D8%B3%D9%84%D8%A7%D9%85%D8%AA%DB%8C-%D8%B1%DB%8C%D9%87-1.jpg
طي آزمايشات مختلف روي موشهايي كه داراي تومور سرطاني بودند ، تاثير عصاره انار بر سلولهاي مخرب از دو راه دهاني و تزريقي مورد مطالعه قرار گرفت . دريك دسته از شيمي درماني و در دسته ديگراز آب انار براي از بين بردن سلولهاي سرطاني استفاده كردند.
نتيجه اين آزمايشات به اين گونه بود كه درموشهايي كه آب انار مصرف كرده بودند، رشد و توسعه سلولهاي سرطاني بسيار كمتر از موشهايي بود كه شيمي درماني شده بودند. دانشمندان به اين باور رسيدند كه اثر تومور بعد از چند ماه مداوم نوشيدن آب انار به طور چشمگيري كاهش مي يابد. محققان روند كاهش تومور در موشهايي كه آب انار مصرف كرده بودند را به شرح زير اعلام كردند: ۵۳٫۹% كاهش در ۸۴ روز و ۶۱.۶% در ۱۴۰روز.
اما چه ماده اي درانار است كه با آن قدرت، سلول هاي سرطاني را نابود مي كند؟! در جواب مي توان از آنتي اكسيدان ها نام برد. آنتي اكسيدان ها موادي هستند با خاصيت ضد سرطاني كه در اكثر گياهان به ميزان هاي مختلف وجود دارند اما مقدار آنتي اكسيدان موجود در انار بسيار بيشتر از گياهان و ميوه هاي ديگر است.
سرطان ريه يكي از شايع ترين سرطان هاست و در جهان به عنوان كشنده ترين سرطان ها شناخته شده است. اين بيماري در دنياي پزشكان توسط مواد شيميايي يا عمل جراحي كنترل مي شود. اما براي به تاخير انداختن مراحل پيشرفت رشد سلولهاي سرطاني و كنترل اين بيماري را بهتري نيز وجود دارد و آن مصرف سبزي و ميوه ها علي الخصوص انار به صورت مداوم است.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *