فروت ست چیست ؟

فروت ست چیست ؟

http://anareaskari.ir/wp-content/uploads/2018/10/%D9%81%D8%B1%D9%88%D8%AA-%D8%B3%D8%AA-%DA%86%DB%8C%D8%B3%D8%AA.jpg

فرآیند تشکیل گل و میوه را فروت ست (Fruit set)گویند.
Fruit set is the process in which flowers become fruit and potential fruit size is determined. It occurs after pollen is released from male flower parts (anthers), lands on receptive female flower parts (stigmas), produces a tube that grows to the ovules, and fertilizes eggs contained in them.
مبانی انجام فرآیند فروت ست در درختان میوه :
در ابتدای فصل رویش ، بخش هوايي درخت ( شامل جوانه هاي زايشي (گل) و جوانه های رويشي (برگ) ) فعاليت خود را با رشد سريع آغاز مي كنند. ولی ريشه ها هنوز به اندازه كافي شروع به رشد و نمو و جذب عناصر غذايي از خاك نكرده اند تا بتوانند نياز بخش هوايي درخت را بر طرف نمایند.
لذا عناصر غذايي مورد نياز باید از ذخيره غذایی درخت كه در فصل رشد قبلی جمع آوري كرده است ، تامين شود . این عناصر غذایی در جوانه ها و شاخه های درخت ذخیره شده اند. اگر این عناصر به مقدار کافی در جوانه ها و شاخه های درخت موجود نباشند ، درخت قادر به تأمین غذای مورد نیاز جوانه های خود نخواهد بود و برای ادامه حیات به ناچار فقط جوانه های رويشي (برگ) را تغذیه نموده و جوانه هاي زايشي (گل) امکان رشد را از دست می دهند .
سال آوری درختان میوه چیست ؟
سال آوری به معنای تولید محصول بیشتر در یک سال و عدم تولید یا تولید محصول کمتر در سال بعد است. آنچه موجب سال آوری درختان میوه میشود کمبود عناصر غذايي در درخت است . درخت سال آور به دلیل کمبود عناصر غذايي دارای جوانه های زایشی ( گل ) کمتری بوده و یا اصلاً هیچ جوانه زایشی را تولید نخواهد کرد.
کمک به انجام فرآیند فروت ست در درختان میوه :
در کشاورزی نوین ، مدیریت فرآیند فروت ست نقش مهمی در افزایش محصول دارد . تأمین عناصر غذایی مورد نیاز درخت بهترین روش برای انجام سریع این فرآیند است . مطالعات انجام شده نشان داده است که سه عنصر غذایی ازت (N)، روی (ZN) و بور (B) نقش بسزایی در انجام فرآیند فروت ست دارند . البته نقش عناصری از قبیل فسفر، کلسیم، مولیبدن، پتاسیم و اسیدهای آمینه نیز در فرآیند تشکیل گل و میوه (Fruit set) موثر تشخیص داده شده است.
زمان مناسب برای تأمین عناصر غذایی مورد نیاز درختان میوه :
عناصر عذایی مورد نیاز درختان میوه را میتوان در دو زمان به درختان تزریق نمود :
• بعد از برداشت محصول ( در مورد گیاهان خزان کننده ماننده انار بعد از برداشت و قبل از خزان برگ )
• زمان تورم جوانه ها ( زیرا در این زمان پوست نازک و قهوه ای روی جوانه ها قابلیت جذب عناصر را از طریق محلول پاشی دارد.)
فرمول پیشنهادی برای انجام فرآیند فروت ست درختان انار :
محلول پیشنهادی برای فرآیند فروت ست در درختان انار ترکیبی از عناصر روی و بر و ازت میباشد . البته افزودن عناصری مثل فسفر و مولیبدین و آمینو اسید ترکیب را کاملتر می نماید .
عناصر مذکور را هم میتوان جداگانه تهیه کرد و هم بصورت ترکیبی در بازار یافت میشود .
اگر از محلولهای آماده موجود در بازار استفاده مینمائید بهتر است ترکیبی انتخاب شود که ازت آن حدود ۱۰درصد ، روی آن حدود ۸ درصد و بر موجود در آن ۴در صد باشد . البته معتبر بودن کارخانه تولید کننده محلول و داشتن تاییدیه و شماره ثبت را هم مد نظر داشته باشید.

تهیه و تنظیم : مهندس عسکری کارشناس انار

1+

کاربرانی که این مطلب را پسندیده اند:

  • avatar

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *