روش دقیق تعیین درجه بریکس رب انار / مهندس عسکری کارشناس انار

روش دقیق تعیین درجه بریکس رب انار

در تعریف درجه بریکس (Brix degree) آمده است : درصد وزن مواد جامد موجود در یک محلول به وزن کل محلول را درجه بریکس آن محلول می گویند . بنابراین هرچه درجه بریکس محلولی بیشتر باشد، غلظت مواد جامد در آن محلول بیشتر و مقدار آب محلول کمتر خواهد بود. به تعریف ساده تر ، درجه بریکس یعنی مقدار ماده خشک موجود در صد گرم محلول .
با توجه به تعریف فوق، دقیق ترین روش در تعیین درجه بریکس یک محلول عبارتست از وزن کردن حجم معینی از محلول .
بعنوان مثال اگر ۱۰۰ گرم از یک ماده ای را در آزمایشگاه توسط دستگاه « آون » یا « فور » خشک کردیم و ۷۰ گرم ماده جامد باقیماند ، بریکس آن ماده ۷۰ است .
البته می بایست دقت کرد که اندازه گیری حجم و وزن ، درست ، دقیق و در دمای آزمایشگاه ( دمای ۱۸ تا ۲۲ درجه سانتیگراد ) صورت گیرد.
http://anareaskari.ir/wp-content/uploads/2018/08/%D8%A8%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%B3-%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%B1-%DA%86%DB%8C%D8%B3%D8%AA-1.jpg
دو روش دیگر برای اندازه‌گیری درجه بریکس، روش هیدرومتری و روش رفرکتومتری است.
در کشور ما ایران در حال حاضر برای تعیین درجه بریکس رب انار از دستگاه رفرکتومتر (Refractometer ) استفاده میشود . ولی در دنیا بیشترین استفاده از این دستگاه در کارخانه‌های مشروب سازی و کارخانه‌های قند برای تعیین بریکس محلول قند می‌باشد.
اساس کار رفرکتومتر بر پایه زاویه شکست نور (زاویه انحراف) است هنگامي که پرتو نور از محيطي به محيط ديگر با غلظتي متفاوت وارد مي شود، به علت تغيير سرعت عبور، مسير آن منحرف مي شود. اين پديده شکست نور Refraction ناميده مي شود. در صورتيکه محيط دوم چگال تر از محيط اول باشد نور به خط عمود نزديک تر مي شود. و در صورتي که غلظت کمتري داشته باشد از خط عمود بر سطح دور مي شود.
متاسفانه برخی از تولید کنندگان با افزودن مواد قندی و یا شیره خرما به رب انار باعث خطا در دستگاه رفرکتومتر شده و دستگاه مذکور بریکس رب انار را بسیار بالاتر از میزان واقعی آن نشان می دهد.

مهندس عسکری کارشناس انار

1+

کاربرانی که این مطلب را پسندیده اند:

  • avatar

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *