دسر انار ۳۵ / ترین انار و کران بری

ترین انار و کران بری

http://anareaskari.ir/wp-content/uploads/2016/07/%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%B1-%D9%88-%DA%A9%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%B1%DB%8C.jpg

مواد لازم:

• ۲۰۰ گرم کران بری (یا آلبالو)

• سه چهارم فنجان شکر

• ۲ فنجان آب انار

• ۱ چوب دارچین

• ۲ عدد دانه فلفل سیاه

• ۲ باریکه بلند پوست پرتقال

• ۳ بسته (۶ قاشق چایخوری) ژلاتین

کران بری ها را با ربع فنجان شکر در مخلوط کن بریزید و مخلوط کنید تا تکه تکه شوند و آب بیندازند. سپس بگذارید ۲۰ دقیقه بمانند تا خیس بخورند. در همین حین، نیم فنجان شکر باقیمانده را با یک و نیم فنجان آب انار، دارچین، دانه های فلفل، پوست پرتقال و کمی نمک در ماهیتابه ای روی شعله متوسط مخلوط کنید و بگذارید نیمجوش شود. دائماً هم بزنید تا شکر حل شود. سپس از روی شعله بردارید و بگذارید ۲۰ دقیقه بماند. سپس چوب دارچین، دانه های فلفل و پوست پرتقال را از آن جدا کنید.

نیم فنجان آب انار باقیمانده را با یک چهارم فنجان آب در کاسه ای بریزید و ژلاتین را روی آن بپاشید. بگذارید کنار ۵ دقیقه بماند و هم نزنید تا ژلاتین نرم شود. سپس آب انار را به مخلوط ژلاتین اضافه کنید و هم بزنید تا ژلاتین حل شود.

لایه نازکی از مخلوط کران بری را در قالب مستطیلی بریزید و به اندازه کافی رویش از مخلوط ژلاتینی بریزید تا رویش را کاملاً بگیرد (حدود سه چهارم فنجان). بعد نیم ساعت در یخچال بگذارید تا شروع به بستن کند. در همین حین بقیه کران بری ها را به مخلوط باقیمانده ژلاتین اضافه کنید و کنار بگذارید. وقتی لایه زیرین در یخچال بسته شد، بقیه ژلاتین را به آن اضافه کنید و دوباره در یخچال بگذارید تا کاملاً ببندد که حد اقل ۲ ساعت طول می کشد. برای سرو کردن این ترین، با چاقو آن را از قالب جدا کنید و روی بشقاب مناسبی برگردانید. (قبل از سرو کردن قالب را در آب ولرم بگذارید تا ژلاتین نرم شود و راحت از قالب دربیاید). سپس با پوست پرتقال رنده شده تزئین کنید.

منبع:

http://mybanu.ir/

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *