دسر انار ۲۷ / کراستينی پنير و پسته و انار

کراستينی پنير و پسته و انار

http://anareaskari.ir/wp-content/uploads/2016/06/%DA%A9%D8%B1%D8%A7%D8%B3%D8%AA%DB%8C%D9%86%DB%8C-%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%B1.jpg

کراستینی یک نوع پیش غذای ایتالیایی است که به علت تطابق با ذائقه ما ایرانی ها، مورد استقبال اکثریت قرار گرفته است.

مواد لازم برای کراستينی پنير و پسته و انار :

نان باگت ورقه شده
۱ عدد
روغن زيتون
به مقدار لازم
پنير فتا يا سفيد مکعبی خرد شده
۲۰۰ گرم
پسته بو داده
۱۰۰ گرم
دانه انار
۱ عدد
عسل
به مقدار لازم

طرز تهیه کراستينی پنير و پسته و انار :

روی نان ها روغن زيتون می ريزيم و در فر يا داخل تابه داغ برشته می کنيم.پنير و پسته و دانه های انار را روی نان ها مي ريزيم و کمی عسل روی آن ها می ريزيم.

منبع:

http://www.nazkhatoon.net

یک تیم بین المللی پژوهشی در سال ۲۰۰۲ میلادی کشف کرد که پلی فنل های آب انار در حالت فرمنت شده می توانند از سرطان سینه پیشگیری کرده و به درمان این نوع سرطان کمک کنند.

پلی فنل های آب انار فرمنت شده قادر به جلوگیری از ساخت اوستروژن در بدن و تاثیر سرطانزای این هورمون هستند. این پلی فنل ها، رشد سلول های سرطان سینه را تا ۸۰ درصد کاهش دادند بدون اینکه تاثیر منفی بر روی سلول های عادی از خود نشان دهند. در این آزمایشات، اثر پلی فنل های “فرمنت شده” آب انار دو برابر آب انار تازه و “فرمنت نشده” بود.

بر پایه یک مطالعات در سال ۲۰۰۴ میلادی پیرامون خصوصیات برجسته پلی فنل های فرمنت شده انار، سلول های سرطان خون می توانند با کمک این پلی فنل ها مجددا به سلول های سالم تبدیل شده یا اینکه مرگ سلولی برنامه ریزی شده باعث نابودی آنها شود. بعلاوه این پلی فنل ها با پیشگیری از ایجاد عروق خونی جدید، گسترش و پیشرفت تومور و سرطان را بسیار سخت می کنند.

برخی از مطالعات نیز از تاثیرات مثبت پلی فنل های فرمنت شده آب انار بر سلول های سرطان پوست و روده گزارش کرده اند.

بر پایه دو مطالعه در سال ۲۰۰۷ میلادی، آب انار به روش انجمادی خشک شده (لیوفیلیزاسیون) توانست میزان تومورهای سرطان سینه در موش ها را پس از ۱۴۰ روز مصرف، ۶۲ درصد و پس از ۲۴۰ روز مصرف ۶۶ درصد در مقایسه با گروه کنترل کاهش دهد. تاثیرات و نتایج مشابهی نیز در سلول های سرطان سینه انسان مشاهده شده است، در حالیکه سلول های سالم آسیبی ندیده اند.

پلی فنل های ویژه رب انار نیز از انواع سرطان های وابسته به هورمون چون سرطان سینه، پروستات و همچنین سرطان های پوست، روده و شش پیشگیری می کنند. پلی فنل های آب انار نیز ظاهرا برای پیشگیری به ویژه سرطان سینه و پروستات بسیار مناسب هستند اما فعالیت حیاتی پلی فنل های آب انار در شکل فرمنت شده در بالاترین میزان و حد است. این خصوصیات در عین حال توجیه نمی کند که انار جایگزین دارو یا جایگزین شیوه های کلاسیک درمان شود اما استفاده از این خصوصیات انار می تواند تغذیه را بطور معقول و موثری با تاثیرات مثبت بر قلب و عروق تکمیل کند.

پرفسور “کا.اف.کلیپل” اورولوگ و رییس جامعه پیشگیری بیولوژیکی سرطان در آلمان، و “ال.ام. یاکوب” همکار وی مقاله مبسوطی در باره روش اثر پلی فنل های انار در برابر سرطان پروستات را در سپتامبر سال جاری (۲۰۰۸) میلادی در نشریه آلمانی “اونکولوژی” منتشر کردند.

یاکوب به عنوان اولین پزشک آلمانی که از سال ۲۰۰۳ میلادی بر روی موضوع پلی فنل های انار بطور منظم و مستمر تحقیق کرده، در چارچوب پایان نامه و رساله خود نیز  مکانیسم های موثر جدیدی در این میوه کشف کرده است. این مقاله که حاوی داده های پزشکی مهم است، در ادامه بطور مختصر ارائه می شود.

بر پایه تحقیقات سال ۲۰۰۵ میلادی، پلی فنل های انار از گسترش و توسعه تومور و بدین ترتیب از ساخت تومورهای جدید یا متاستازها پیشگیری می کنند. حدود ۹۰ درصد از علل مرگ و میر در مبتلایان به  سرطان، به خاطر تومورهای اولیه نیست بلکه به خاطر متاستازهای جدید و تهاجم سلول ها و تومورهای سرطانی به بافت های اطراف است. سلول های سرطانی به ویژه با استفاده از آنزیم ها (متالوپروتئاز)، بافت های همبند اطراف خود را از هم پاشیده و به آنها هجوم می آورند. آب انار از فعالیت این آنزیم ها (متالوپروتئاز) جلوگیری می کند.

بر پایه مطالعات انجام شده در سال های ۲۰۰۴ و ۲۰۰۵ میلادی، پلی فنل های فرمنت شده و فرمنت نشده انار و همچنین روغن دانه انار می توانند از تهاجم سلول های سرطان پروستات وابسته به هورمون و تحت هورمون درمانی قرار گرفته بشدت جلوگیری کنندطبق این آزمایشات تاثیر پلی فنل هایفرمنت شده در بالاترین حد بود.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *