داستان تامسون در ایران و جهان

داستان تامسون در ایران و جهان

http://anareaskari.ir/wp-content/uploads/2016/04/%D8%AF%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86-%D8%AA%D8%A7%D9%85%D8%B3%D9%88%D9%86-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D8%A7%D8%B2%D9%86%D8%AF%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D9%88-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86-1024x622.jpg

مدیرکل میوه‌های گرمسیری و نیمه‌گرمسیر وزارت جهاد : به طور متوسط ۸۰ تن از هر هکتار مرکبات حاصل می‌شود بنابر این می‌توان تخمین زد که در سال جاری حدود ۸ میلیون تن مرکبات تولید می‌شود اما ما به خاطر بروز حوادث طبیعی و عوامل دیگر که ممکن است منجر به کاهش تولید شود، همواره حداقل میزان تولید را برای افزایش ضریب امنیت اعلام می‌کنیم.

حسن‌پور با بیان اینکه در سایت فائو میزان تولید مرکبات در جهان ۱۳۰ میلیون تن اعلام شده است، گفت: بنابر این با توجه به جمعیت بیش از ۷ میلیارد نفری جهان به طور متوسط به ازای هر نفر ۱۰ کیلوگرم مرکبات در دنیا تولید می‌شود.

وی افزود: میزان تولید مرکبات در ایران به ازای هر نفر ۵۰ کیلوگرم است.

مدیرکل میوه‌های گرمسیری و نیمه‌گرمسیر وزارت جهاد تصریح کرد: عملکرد تولید مرکبات در هر هکتار ۱۸ الی ۲۰ تن در کشور است.

حسن‌پور با بیان اینکه سال گذشته تقاضاهای زیادی برای واردات پرتقال در اوزان مختلف ۱۵۰ هزار تنی و ۲۰۰ هزار تنی داشتیم، گفت: اگر اجازه واردات را به آنها می‌دادیم قطعا تولید داخل لطمات سنگینی را متحمل می‌شد.

وی با بیان اینکه واردات میوه تنها برای یک عده خاص و معدود ایجاد درآمد میلیاردی ایجاد می‌کند، گفت: اما در ازای سود ۴ یا ۵ نفر عده کثیری از مردم بیکار می‌شوند.

مدیرکل میوه‌های گرمسیری و نیمه‌گرمسیر وزارت جهاد با اشاره به امکان ورود آفات توسط واردات میوه گفت: در سال ۸۷، با واردات پرتقال مصری آفت مگس میوه وارد کشور شد که این آفت توانایی دارد ۷۴ محصول کشاورزی از جمله شلیل، زردآلو، پرتقال و خرما را آلوده کند.

حسن‌پور تصریح کرد: واردات پرتقال‌های مصری آلوده به مگس میوه در سال ۸۷ موجب شد تا ۲۰ درصد انجیر استهبان یعنی حدود ۴ هزار تن از این محصول در سال ۹۲، از بین برود.

وی افزود:‌ اگر چه واردات پرتقال در آن سال به صورت رسمی انجام شده بود اما از آنجا که امکان کنترل بر تک تک میوه‌های وارداتی وجود ندارد امکان جلوگیری از ورود این آفات هم به طور کامل امکانپذیر نیست.

منبع: فارس

1+

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *