بیماری های قارچی انار / بيماري پوسيدگي خاكستري ( بوتريتيس ) Botrytis

بیماری های قارچی انار / بيماري پوسيدگي خاكستري ( بوتريتيس ) Botrytis

http://anareaskari.ir/wp-content/uploads/2016/07/%D8%A8%DB%8C%D9%85%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D9%82%D8%A7%D8%B1%DA%86%DB%8C-%D8%A8%D9%88%D8%AA%D8%B1%D9%8A%D8%AA%D9%8A%D8%B3.jpg

     این بیماری قارچی شامل کپک خاکستری است که برای افرادی که میوه های استوایی پرورش میدهند و با آلوده شدن درختان در فصل گلدهی مواجه می شوند، تصویری آشناست. این بیماری گیاهی موجب سیاه شدن شکوفه می شود . هاگ این قارچ در داخل گل ها نفوذ می کند و در طول میوه دهی در خواب زمستانی همان جا می ماند. در هنگام شستشوی پس از برداشت ، هاگ ها فعال می شوند و مانند شعله به تمام میوه های برداشت شده گسترش پیدا می کنند.
درمان بیماری:
    کنترل مشکلات قارچی باید پیش از تولید میوه در اوایل بهار شروع شود و در تمام طول تابستان که میوه در حال رشد است ادامه یابد. از قارچ کش مسی استفاده کنید و با هرس کردن گیاهان در فصل خواب، فضای اطراف آنها را باز کنید تا جریان هوای مناسبی در اطراف آنها وجود داشته باشد.
در مورد بسیاری از این بیماری ها هنوز علت دقیق بیماری به طور کامل مشخص نشده است اما استفاده از قارچ کش و روش مناسب کشت گیاه به مقابله با این آلودگی های خفیف کمک می نماید. درختان سالم کمتر به مشکلات قارچی خفیف مبتلا می شوند.
0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *