مبارزه با بیماری های قارچی درخت انار

بردوفیکس چیست ؟

     بردوفیکس قارچ کش و باکتری کش مسی با اثر حفاظتی تماسی است که برای پیشگیری و درمان بیماری‌های قارچی و باکتریایی درختان میوهٔ دانه دار، هسته دار، نیمه گرمسیری خزان دار، خشکباری، همیشه سبز، دانه ریز، سبزی، صیفی، زینتی و غیرمثمر توصیه می‌شود.

     بردوفیکس جزو معدود سموم معدنی است که درکشاورزی ارگانیک ، توصیه می شود و اثر سویی بر انسان و محیط زیست نداشته و برخلاف سایر سموم رایج ،مواد باقیمانده از تجزیه آن ، سازگار با محیط زیست است .

محلول بردو چیست :

     محلول بردو از مخلوط کردن محلول سولفات مس ( کات کبود ) و دوغاب هیدروکسید کلسیم ( آهک ) بدست می آید. در واقع محلول بردو سولفات مسی است که به وسیله آهک خنثی شده باشد . لذا باید توجه داشت که به علت خنثی شدن ، محلول بردوی دست ساز را باید به اندازه ی مصرف روزانه تهیه نمود و از نگهداری آن برای مصرف روزهای بعد خودداری کرد.

خواص فیزیکی و شیمیایی محلول بردو:

     محلول بردو ماده ای آبی رنگ، غیرمتبلور و ژلاتینی با دانه بندی خیلی ریز و چسبندگی بسیار زیاد می باشد که پس از پاشیده شدن روی گیاه ، در اثر رطوبت و گازکربنیک ، به تدریج تبدیل به ترکیبات کمپلکسی می شود که مرتباً یون مس آزاد می کند.

     محلول بردو درحالت سوسپانسیون ، بدون بافت کریستالی است و به‌ صورت توده ی به‌ هم‌ چسبیده و یکنواخت ، روی گیاه کاملاً می‌نشیند . درحالی که سایر ترکیبات مسی مانند اکسی کلرور مس ، به ‌دلیل داشتن بافت کریستالی ، ذراتی جدا از هم داشته و کمتر بر روی گیاه می‌نشینند.

دیرپایی و ماندگاری بالای محلول بردو :

     محلول بردو به دلیل آزاد کردن تدریجی یون مس ، اثر دیرپایی و ماندگاری بالای دارد . برای کنترل‌ شدن کنیدی و کنیدی فورهای قارچ در اواخر آلودگی ، به ٣ تا ۵ پی‌پی‌ام یون مس نیاز است . اثر قارچ ‌کشی و باکتری‌ کشی ترکیبات مسی ، مربوط به آزاد شدن حداقل یک پی‌پی‌ام یون مس (ppm Cu++١) است که می‌تواند تا حدودی بیماری را کنترل کند ولی محلول بردو بیشتر از ۵ پی‌پی‌ام یون مس آزاد می‌کند لذا در کنترل عوامل بیماری زا بسیار مؤثر می باشد.

ماندگاری پس از بارش محلول بردو :

     محلول بردو به دلیل دانه بندی بسیار ریز ، چسبندگی بالا و تثبیت شدن بصورت کمپلکس روی بافت گیاه ، حتی پس از بارش های طولانی نیز روی گیاه باقی می ماند.

محلول بردو و کاهش اثرات سرمازدگی:

     محلول بردو به دلیل از بین بردن باکتری هایی که هسته اولیه بلورهای یخ Bacterial Ice Nucleation را می سازند، اثرات منفی ناشی از سرمازدگی کاهش می دهد .

محلول بردو و دفع حشرات :

     محلول بردو برای زنبور عسل بی‌خطر بوده، دافع حلزون و حشراتی مانند زنجرک و موریانه است.

اختلاط محلول بردو با سایر سموم :

     محلول بردو با نيکوتين ، آرسنات سرب و کلسيم ، ددت ، گوگرد و روغن ولک قابل اختلاط است. ولی نبايد با حشره کش های ارگانوفسفريک و نيز سمومی که در محيط قليائی تجزيه می شوند مخلوط شود.

نحوه ی اثر محلول بردو:

      یون های مس موجود در محلول بردو ، پس از جذب شدن در دیواره سلول باکتری یا قارچ، روند فیزیولوژیکی درون سلول را مختل نموده ، با ایجاد پیوند های شیمیایی جدید، پروتئین ها را درهم شکسته، کارکرد آنزیم ها را برهم زده، در روندهای حیاتی سلول ( مانند تنفس ) اختلال بوجود آورده، فعالیت غشاء سلولی را کاهش داده و در نهایت منجر به مرگ سلول می شوند.

موارد مصرف محلول بردو در درختان میوه :

  •  آتشک، لکه سیاه، شانکر سیتوسپورایی ، پوسیدگی ریشه و طوقه درختان میوه دانه دار
  • غربالی، پیچیدگی برگ هلو، انبانک آلو، شانکر سیتوسپورایی، لکه آجری بادام، شانکر باکتریایی درختان میوه هسته دار
  • آنتراکنوز، شانکر سیتوسپورایی ، پوسیدگی ریشه و طوقه، بلایت وشانکر پوستی گردو
  • آنتراکنوز، بلاست، شانکر باکتریایی و گموز مرکبات
  • شانکر و سرخشکیدگی شاخه، لکه برگی، بلایت وگموز پسته
  • سفیدک داخلی، سفیدک سطحی، سرطان طوقه، آنتراکنوز، پوسیدگی خاکستری و سیاه مو
  • بلایت باکتریایی، شانکر خونی، پوسیدگی طوقه و ریشه و کپک خاکستری کیوی

میزان مصرف محلول بردو برای درختان میوه  :

سم پاشی بعد از ریزش ٧۰ درصد برگ ها به میزان ١۰ در هزار

سم پاشی قبل از تورم جوانه ها به میزان ١۰ در هزار

سم پاشی پس از ریزش گلبرگ ها یا شاتون ها به میزان ۵ در هزار

سم پاشی بعد از تشکیل میوه به میزان ۵ در هزار

روش های مصرف محلول بردو:

محلول پاشی

     متداول ترین روش برای پیشگیری و کنترل بیماری های قارچی و باکتریایی با محلول  بردو ، محلول پاشی می باشد. دوزهای مورد استفاده بسته به زمان مصرف متفاوت می باشند.

     محلول بردو را می توان مخلوط با روغن ولک ، در سم پاشی های پاییزه و پیش بهاره برای مبارزه با آفات و بیماری های قارچی و باکتریایی مورد استفاده قرار داد.

خمیر بردو

     برای کنترل بیماری هایی مانند پوسیدگی های طوقه و ریشه گیاهان، انواع شانکرها و بلایت ها، سرطان ها و گال های طوقه و ریشه، بهترین گزینه ، ضدعفونی کردن این نواحی با خمیر بردو می باشد. برای استفاده از خمیر بردو لازم است ابتدا بافت آلوده را با ابزار تیزی تراشیده و خمیر بردو با قلمو به بافت سالم گیاه یا محل هرس مالیده شود .

طرز تهیه خمیر بردو :

٢ کیلوگرم سولفات مس ( کات کبود ) را در ٨ لیتر آب و ٢ کیلوگرم هیدروکسید کلسیم ( آهک صنعتی ) را در ۴ لیتر آب بصورت دوغاب درآورده و سپس محلول سولفات مس را به آرامی ضمن هم زدن ، روی دوغاب هیدروکسید کلسیم ریخته و خوب هم می زنیم تا خمیر بردو بدست آید.

محلول در آب زراعی

     برای کنترل بیماری هایی مانند پوسیدگی طوقه و ریشه گیاهان، سرطان ها و گال های طوقه و ریشه ، که عامل بیماری زای آنها خاکزی است ، لازم است خاک نیز ضدعفونی شود. برای این منظور مقدار ١۰ در هزار محلول بردو را در سیستم آبیاری وارد نمایید. برای درختان مسن ، آبیاری سایه انداز و بیل زدن خاک نیز ضروری است.

نحوه ی ساخت محلول بردو ۱۰ در ۱۰۰۰ :

مرحله اول : ۱۰ کیلوگرم سولفات مس  را در ۵ مرحله ( هر مرحله  ۲ کیلو  ) داخل ۱۰ لیتر آب ولرم می ریزیم و هم میزنیم تا سولفات مس کاملاً در آب حل شود .

مرحله دوم:  10 کیلوگرم آهک صنعتی را در ۵ مرحله ( هر مرحله  ۲ کیلو  ) داخل ۱۰ لیتر آب می ریزیم و هم میزنیم تا کاملاً در آب حل شود .

مرحله سوم : ابتدا محلول آهک را به مخزن اصلی سمپاش که داخل آن ۹۸۰ لیتر آب است ،  اضافه کرده ، سپس محلول مس را کم کم به آن اضافه میکنیم .

نکات مهم در محلولپاشی محلول بردو:

–         مخزن سمپاش باید مجهز به همزن خوب باشد تا از ته نشین شدن محلول جلوگیری شود ، در غیر این صورت هر چند دقیقه ، محلول را با بیل یا چوب هم بزنید تا ته نگیرد.

–         در فصل خزان ، هنگام پاشش محلول بردو به تنه و شاخه درخت ، حتماً برگهای روی زمین را هم به قارچ کش آغشته نمایید تا قارچ از طریق برگ و خاک آلوده به درخت انتقال پیدا نکند.

1+

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *